Na legendarnego RPG-a czekaliśmy 23 lata, zatem możemy poczekać jeszcze kilka miesięcy.

Chrono Trigger to niewątpliwie jeden z najlepszych jRPG-ów w historii. Niedawno, za sprawą wydania gry na Steamie, dostaliśmy możliwość zapoznania się z tym klasykiem na naszych PCtach. Niestety Square porządnie spaprało PC-towy port, przez co „odświeżone” wydanie zebrało mocno negatywne opinie. Gracze narzekali na trudne w nawigowaniu, brzydkie menu, nieczytelne fonty, podmienione nazwy przedmiotów, niską jakość dźwięku, dziwne filtry sprite’ów, brak możliwości zmiany sterowania i wiele, wiele innych.

Odpowiedzialny za port zespół wystosował w tej sprawie krótkie oświadczenie:

Cześć wszystkim, dzięki za wasze opinie, jakimi podzieliliście się w związku z Chrono Trigger. Chcieliśmy dać wam znać, że czytamy wasze opinie i słyszymy wasze głosy, jesteśmy świadomi wszystkich problemów, jakie zgłaszacie, które obecnie staramy się ocenić. Proszę śledźcie naszą steamową stronę, by być na bieżąco z kolejnymi informacjami.

Dziękujemy za waszą cierpliwość i wsparcie,
Zespół Chrono Trigger

Na szczęście PeCetowi gracze mają o tyle łatwiej, że każda większa produkcja może pochwalić się sporą sceną modderską. Tak jest i w tym przypadku. Niejaki Jed Lang wypuścił już narzędzie CT_Explore, które pozwala zmienić część assetów oraz nieoficjalny patch, jaki usuwa część brzydkich filtrów. Inny fan z kolei pochwalił się modyfikacją przywracającą oryginalną kolorystykę:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here