TAK! Trup ściele się gęsto – a czy to my, czy przeciwnik na początku Dead Cells ma to drugorzędne znaczenie.

Zaczynając grę widzimy tylko zlepek komórek które wchodzi w świeżo zdekapitalizowane ciało i tutaj zaczyna się nasza przygoda! Nie wiedząc jak i czemu zaczynami naszą walkę na śmierć (wieeeeeeeele śmieci) i życie. Próbując się przedrzeć przez hordy zombie, nieumarłych łuczników czy innych potępionych przeciwników odwiedzimy wiele klimatycznych map z różnorodnymi przeciwnikami.

Ale od początku. Dead Cells to gra francuskiego studia Motion Twin która miała premierę 7 sierpnia. Gracze znali ją jednak ją już wcześniej za sprawą udostępnionej bety. Próg wejścia w grze nie jest dość wysoki, jednak to rosnący nagle poziom trudności wyciska z graczy siódme poty. Sami twórcy tak podsumowują grę:

Dead Cells is a roguevania action-platformer, allowing you to explore a sprawling, ever-changing castle… assuming you’re able to fight your way past its keepers. To finish the game, you’ll have to master 2D souls-like like combat with the ever-present threat of permadeath looming. No checkpoints. Kill, die, learn, repeat.

i jest to bardzo trafne porównanie. Generowanie proceduralnie plansze, z dużą ilością przeciwników, broni i ulepszeń to to, co tygryski lubią najbardziej.

Pomiędzy etapami znajdziemy się w „przejściach” w których, odblokujemy nowe bronie, ulepszymy aktualnie posiadany oręż, wybierzemy nowe mutageny wzmacniające nasz zlepek komórek czy uleczymy się i uzupełnimy fiolkę z napojem leczącym.

Muzyka jest tylko zwieńczeniem tego tytuły – klimatycznie i trzymające w napięciu utwory idealnie współgrają z całą zagadkową otoczką tytułu.

Poniżej możecie zobaczyć kilka podstawowych technik z których można skorzystać grając w martwe komórki:

Zamrożenie przeciwnika i kończący atak biczem.

 

 

 

Atak szybkim, ale niezbyt silnym mieczem zanim przeciwnicy zwrócą na nas uwagę.

 

 

 

Unik i szybki atak rapierem w plecy adwersarza.

 

 

 

Ogólna masakra używając tylko kopnięć.

 

 

 

Tutaj możecie zobaczyć nasz livestream przedpremierowy z recenzowanego tytułu:

PS: Polecam szukać easter eggów 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here