Detroit: Become Human zbliża się wielkimi krokami!

Dyrektor Quantic Dream David Cage, znany m.in. z pracy nad Heavy Rain czy Beyond: Dwie Dusze, ogłosił właśnie oficjalną datę premierę swojego najnowszego tytułu – Detroit: Become Human. Gry możemy spodziewać się już 25 maja. Jak ogłosił Cage, będzie to najbardziej ambitny z projektów studia.

Detroit: Become Human opowie nam historię trójki androidów, trzech maszyn zaprojektowanych tak by służyć człowiekowi, „żyjących” w niedalekiej przyszłości, w dystopijnej wersji Detroit. W obliczu prześladowań i przemocy społecznej wszyscy będą musieli zdecydować, kim chcą być.

Connor jest prototypem mającym pomóc ludzkim śledczym w sprawach związanych z androidami; Kara staje się zbiegiem przez empatię z małą dziewczynką, zjednoczoną w ich marzeniach o wolności; Markus stanie się przywódcą rewolucji androidów. Gracz wcieli się w każdego z tej trójki, kontrolując nie tylko ich indywidualne historie, ale też historię ich „ludu” oraz świata.

Jak powiedział Cage:

Detroit to zdecydowanie najbardziej ambitny tytuł, jaki kiedykolwiek powstał w Quantic Dream; w tej grze chcieliśmy przekroczyć nasze granice, tworząc najbardziej oddziałującą na graczy grę, jaką kiedykolwiek stworzyliśmy. Twoje działania mają rzeczywiste i spektakularne konsekwencje: są całe sceny, które możesz zobaczyć lub pominąć w oparciu o twoje działania, najbliżsi sprzymierzeńcy mogą ci pomóc do końca lub umrzeć tuż po ich spełnieniu, twoje przeznaczenie może być całkowicie różne w zależności od twojego wyboru. Musisz też bardzo uważać na swoich trzech głównych bohaterów, ponieważ każdy z nich może umrzeć w każdej chwili.

Każda historia jest prawie tak samo wyjątkowa jak twoje DNA: jest wynikiem wyborów, których dokonałeś, tych mniejszych i ważnych, ponieważ w Detroit wszystkie wybory mają znaczenie. Będziesz musiał obserwować, myśleć, decydować, czuć, podążać za swoją intuicją lub sercem, aby opowiadać unikalne historie każdej postaci, a ich historie staną się twoją osobistą historią.

Detroit bada wiele złożonych tematów, które współgrają z dzisiejszym światem. Oczywiście chodzi o sztuczną inteligencję i rolę technologii, ale jest to także o nas więcej, o naszym społeczeństwie, naszych marzeniach, naszych błędach, nadziejach. Chodzi o to, co to znaczy być człowiekiem: czy chodzi o to, by mieć ciało i kości, czy to znaczy więcej? Mamy nadzieję, że wywoła to sensowne rozmowy i nie możemy się doczekać, aby usłyszeć, co o tym myślisz.

Aby przedstawić świat Detroit, opracowaliśmy także najbardziej spektakularny silnik 3D, jaki kiedykolwiek stworzyliśmy. Staraliśmy się maksymalnie przekroczyć granice PS4, dzięki setkom wysoce realistycznych postaci, pełnemu uchwyceniu wydajności, scenom z udziałem tłumu, a wszystko to z poziomem jakości, którego nigdy wcześniej nie osiągnęliśmy. Wyobraźmy sobie również nowy sposób grania historii, w której bezpośrednio kontrolujesz złożoną historię, w której każdy z twoich wyborów może mieć konsekwencje.

Z Detroit, Quantic Dream prezentuje swoje najbardziej udane doświadczenie, spektakularną i nieoczekiwaną podróż pełną emocji, zwrotów akcji, niebezpieczeństw i nadziei, w najbardziej zagmatwanej historii, jaką kiedykolwiek stworzyliśmy – gdzie każdy wybór ma znaczenie.

Mamy nadzieję, że zobaczysz Detroit jako wyjątkowe doświadczenie, które odzwierciedla niektóre z wyzwań, przed którymi stoi nasz świat, a może nawet rezonuje z twoim osobistym życiem. Bardziej niż cokolwiek innego, mamy nadzieję, że Detroit pozostawi na tobie wrażenie i że długo będziesz pamiętał historię tych trzech androidów, którzy chcieli być wolni …

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here