Fortnite Battle Royale – recenzja

Czekasz… Ładuje się poczekalnia i widzisz pozostałych 99. graczy biegających dookoła w amoku. Jedni już wiedzą co się zaraz stanie. Inni boleśnie się o tym przekonają już za chwil kilka. Tobie pozostają dosłownie sekundy, aby przypomnieć sobie sterowaniem i przyzwyczaić się do wylosowanej postaci. Czas start!

Fortnite Battle Royale

Skaczesz z autobusu i zaczyna się walka o przetrwanie. Wygrać może tylko jeden – ten najlepszy.

Gra w swych założeniach jest bardzo prosta co jest jej największą zaletą. Zaczynając zabawę Twój cel jest tylko jeden – musisz przetrwać. W jaki sposób to zrobisz zależy tylko od Ciebie. Naszą przygodę z Frontnite Battle Royale zaczynamy w busie szybującym na dość pokaźnej wysokości. Skok ze spadochronu i zaczynamy!

To jaką strategię obierzesz zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Czy postanowisz wylądować w terenie zabudowanym, w którym znajdziesz więcej przedmiotów, ale również ciężej będzie przetrwać ze względu na większą ilość graczy, czy zaczniesz grać w mniej zaludnionym terenie i będziesz starał się przetrwać biorąc udział w jak najmniejszej ilość potyczek. Może jednak szybko zbierzesz broń i schowasz się w krzakach udając że Cię nie ma i z ukrycia zaczniesz atakować przechodzących obok graczy, którzy niczego się nie spodziewają. Wybór zależy tylko do Ciebie. Dowolności tutaj nie ma końca.

Fortnite Battle Royale

Nie zawsze ukrycie się da Ci przewagę. Może się zdarzyć, że wchodząc w dowolny kąt trafisz na pułapkę pozostawioną przez innego gracza. Tutaj ciężko przewidzieć jaka to może być pułapka, bo te ulokowane mogą być na suficie, w podłożu czy na ścianie. Mało tego co kilka minut zwiększa się obszar burzy, która jest śmiercionośna dla gracza. Dzięki temu, że burza zaczyna zajmować coraz większy teren, to gracze mają coraz mniejsze pole do manewru co tylko potęguje ilość spotkań z innymi przeciwnikami, a co za tym idzie szansą na utratę życia lub nawet śmierć. Wtedy na ratunek może nam przyjść apteczka, którą najpierw trzeba zdobyć, lecz i ta przy ostrzale może nam niewiele pomóc.

Arsenał broni nie jest dość duży, ale wystarczająco urozmaicany, aby odnaleźć się w każdej sytuacji. W nasze ręce wpadną pistolety, karabiny, strzelby oraz bronie wybuchowe. Sama mapa jest tu dość pokaźna i wystarczająco urozmaicona, aby każdy znalazł swój ulubiony kącik. Wśród terenów, które się wyróżniają znajdziemy tu tereny bagienne, miasteczko czy port przy jeziorze. Bardzo miłym dodatkiem jest możliwość budowania z góry narzuconych elementów – ścian, podłóg, dachu oraz schodków -kryjówek czy schronów. Same schody przydają się przy eksploracji mapy dając nam możliwość przejścia nad grząskim obszarem lub dostania się w miejsca trudno dostępne.

Mniej więcej wiedząc co może Cię spotkać – przygotuj się na wszystko i wyskakuj z busa!

Podsumowanie
Fortnite jest cały czas rozwijana ale już w tym momencie pokazuje swój pazur. Kolejne aktualizacje mają wprowadzać nowe elementy do rozgrywki na co chyba wszyscy czekają z niecierpliwością.
PLUSY
  • Darmowa
  • Komiksowa grafika
  • Żaden mecz nigdy nie będzie taki sam jak poprzedni
  • Możliwość grania solo, parami lub zespołem 4-osobowym
  • Wywołuje syndrom jeszcze jednej rundy
MINUSY
  • Po wydaniu finalnej wersji może sie okazać że stanie sie tytułem "pay 2 win"
  • Drobne spadki płynności
  • Sporadyczne problemy z serwerami
  • Nieliczni "hakerzy" wykorzystujące nieliczne bugi psując zabawę innym
8
Bardzo dobra

Dodaj komentarz

Nigdy nie publikujemy Twojego maila. Wymagane pola zostały oznaczone *

Możesz użyć tych tagów HTML.

Przypomnij hasło

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.