Sony w końcu wysłuchało graczy i zdecydowało się na otwarcie się na rozgrywkę międzyplatformową. Fortnite łączy platformy!

Fortnite to ewenement. Nie ma o czym dyskutować. Gra wciągnęła miliony graczy, a ze względu na świetny support i dobre przenoszenie jej na inne platformy, wszyscy oczekiwali, że będzie to gra cross-play. Niestety okoniem stawało Sony, któremu zawsze coś nie pasowało. Aż do teraz.

Na twitterze poinformowano, że właśnie ruszyły otwarte betatesty międzyplatformowej wersji Fortnite, która tym razem obejmie również Playstation. Dla tych, którzy nie interesują się najpopularniejszą strzelanką battle royale, może się to wydawać niezbyt istotne, jednak moim zdaniem, jest to swego rodzaju kamień milowy.

Jeśli Sony uległo przy jednej gigantycznej grze, dlaczego miałoby w przyszłości nie zgodzić się na możliwość grania w inne gry z posiadaczami konsol Microsoftu, Nintendo czy tez PC? Jeśli chodzi o tytuły free to play, jak główny bohater tego wpisu, to japoński gigant niewiele ryzykuje. Co najwyżej większej ilości pozytywnych opinii dotyczących podejścia firmy do graczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here