Czyżby Sony postanowiło zmienić swoją politykę względem cross-playa?

PS4 cross-play

Cross-play to coś, na co z pewnością czeka cała masa graczy różnych sieciowych tytułów. Z pewnością wielu z Was posiada znajomych, którzy mimo posiadania tego samego tytułu, nie mogą z Wami pograć ze względu na fakt korzystania z innej platformy.

Ostatnio bardzo fajny ruch w tym aspekcie poczynili twórcy Fortnite, którzy pozwolili posiadaczom Switcha na wspólną zabawę razem z właścicielami XBO i pecetów.

Sony od dawna dystansuje się od jakichkolwiek pomysłów typu cross-play. Ze strony firmy słyszeliśmy często dosyć absurdalne wymówki dotyczącego tego tematu. Przykładowo, Przy okazji Minecrafta i Rocket League (w które też gracze mogą pocinać wspólnie, oczywiście z wyłączeniem użytkowników PlayStation 4), Jim Ryan, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Sony, tłumaczył:

Mamy pewną odpowiedzialność wobec użytkowników PlayStation. Minecraft – i ty, i ja wiemy, w jakim wieku są jego gracze. W każdym, ale też w bardzo młodym. Mamy pewną umowę z ludźmi, którzy przy naszej pomocy wyruszają online, zajmujemy się nimi wewnątrz uniwersum PlayStation, obejmujemy ich naszą opieką. Wystawianie między innymi dzieci na zewnętrzne wpływy, nad którymi nie mamy kontroli, to coś, co musimy bardzo mocno przemyśleć.

Niedawno jednak podczas iszpańskiej konferencji Gamelab, Shawn Layden, prezes Sony Interactive Entertainment powiedział coś, co na nowo rozbudziło nasze nadzieje względem cross-play na PS4. Dziennikarz Eurogamera stwierdził, że Sony nie wsłuchuje się potrzeby graczy, którzy chcieliby mieć możliwość wspólnej zabawy. To ważne zwłaszcza w kontekście Fortnite’a, który – jeżeli konto Epic zostało sparowane z PSN-em– nie pozwala grać za jego pośrednictwem ani na Switchu, ani na XBO).

Layden odparł:

Słyszymy (te głosy – dop. red.). W tej chwili rozpatrujemy wiele możliwości. Możecie sobie wyobrazić, że okoliczności wokół mają wpływ na znacznie więcej niż jedną grę. Jestem pewien, że znajdziemy rozwiązanie, które będzie zrozumiałe i akceptowane przez naszą społeczność graczy, a równocześnie będzie dla nas korzystne

Według Eurogamera, Sony nie chce dopuścić do sytuacji w której  gracz kupuje fortnite’ową skórkę za pośrednictwem Xbox Live, a potem wykorzystuje ją w wersji na PS4. Zapamiętajcie jednak powyższą wypowiedź, gdyż daje nam ona nadzieję, że w przyszłości posiadacze PS4 będą mogli pograć ze znajomymi z innych platform.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here