Steamforged Games ogłosiło na swojej stronie internetowej, że już niebawem ukaże się gra planszowa Horizon Zero Dawn: The Board Game.

Firma Steamforged informuje, że we wspólpracy z Guerilla Games i Sony stworzą grę planszową osadzoną w uniwersum Horizon Zero Dawn. Studio do tej pory stworzyło takie gry jak: Dark Souls: The Board Game, Dark Souls: The Card Game, Resident Evil 2: The Board Game, Godtear, and Guild Ball. Podobnie jak w przypadku poprzednich projektów, Horizon Zero Dawn: The Board Game, powstanie dzięki pomocy Kickstartera.

Mat Hart, dyrektor kreatywny i współzałożyciel Steamforged Games, powiedział, że to wielki honor dla firmy, by móc stworzyć grę w tym uniwersum. Podkreślił wyjątkowość świata w tej grze, oraz to, że wielu spośród pracowników firmy, było zauroczonych nią od dnia premiery, więc rozumieją jej wyjątkowość.

Aby być na bieżąco z informacjami na temat gry – zapraszamy na profile Steamforged Games w mediach społecznościowych. Niebawem powinna zostać tam umieszczona informacja na temat startu zbiórki na Kickstarterze. To od nas zależy, kiedy gra powstanie – im szybciej zostaną zebrane odpowiednie środki, tym lepiej.

A kiedy coś cyfrowego?

Horizon Zero Dawn: The Board Game to pierwszy „ruch” w obrębie marki od czasu premiery The Frozen Wilds. Po sukcesie pierwszej części oraz DLC niewyobrażalnym byłoby porzucenie tak dobrze zapowiadającej się marki. Jednakże, póki co nikt nic nie wie na temat ewentualnego sequela. Gra planszowa, to jednak dobry sposób na to, by Tytuł ten przetrwał jeszcze wiele lat, niezależnie od ewolucji sprzętu dla graczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here