Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak wygląda życie budowlańca, a nie miałeś możliwości zasmakować tego w rzeczywistości, to House Flipper ułatwi Ci to zadanie!

House Flipper  to produkcja polskiego studia Empyrean, która premierę ma mieć w pierwszym kwartale 2018 roku. Zastanawiacie się na pewno, w jaki sposób można stworzyć symulator pracownika budowy? Dzień zaczęty od piwa i papierosa, a w trakcie pracy popularny widok jednej osoby męczącej się, a pięciu innych się przygląda? No nie do końca tak to wygląda, o czym zaraz przekonacie się sami!

Gra wita nas miłą dla uszu, relaksująca i dosyć jednostajną (ale nie usypiającą) muzyką. Typowe proste brzmienia dla symulatorów. Rozgrywkę zaczynamy przed własnym domem   z niewielkim bałaganem w środku, który musimy uprzątnąć. Już tutaj należy się uznanie dla twórców. W grze nie ma typowego samouczka z wyskakującymi okienkami, odpowiedzialnymi za zaznajomienie nas z rozgrywką. Proces nauki przebiega w trakcie pierwszych minut rozgrywki, gdzie tak naprawdę nie zwracamy na to uwagi. Osobiście lubię takie zabiegi, gdyż brak “prowadzenia za rękę” daje nam poczucie, że to my samymi do czegoś doszliśmy, ale z drugiej strony nie jesteśmy pozostawieni na lodzie i skazani na analizę opcji sterowania.

Na początku naszym zadaniem jest zebranie funduszy na kupno domu. Co  kupimy zależy od nas oraz zasobności portfela. Następnie mamy przebudować go według własnego uznania      i sprzedać z zyskiem. Jednak nie dajmy się zwieść pozorom i nie wyrokujmy zbyt prędko na temat prostoty symulatora. Uwierzcie mi, że proces ten zajmie Wam sporo czasu. Jak twórcy umilają nam ten okres?

Otóż zmagania z sektorem budowlano-remontowym zaczynamy od roli typowej “złotej rączki”. Dostajemy zlecenia, w których musimy posprzątać dom, pomalować ściany, poprzestawiać meble bądź zamontować pewne rzeczy. Nie jest to jednak typowa klikanka, która usypia odbiorcę. Jesteśmy zobowiązani do kupna materiałów, rozplanowania działań,   a sam proces montażu jest również rozwinięty. Ciekawym przykładem tego może być toaleta. Podajcie mi przykład gry, w której składacie ją od podstaw. Tak jest! Dobrze przeczytaliście. Oczywiście nie należy się tutaj obawiać braku umiejętności, gdyż proces ten jest narzucony odgórnie przez system.

Na tym etapie spotykają się dwie sprzeczności. Z jednej strony mechanika remontów jest rozbudowana, ciekawa i co chwilę zaskakuje czymś nowym i ciekawym. Niestety z drugiej strony proces zdobywania pieniędzy na zakup nowego domu jest monotonny, bo nieustannie wykonujemy te same czynności, przeplatane kolejnością. Uwierzcie mi, że po kilkukrotnym malowaniu ścian, staje się to zwyczajnie nudne!

Co czeka nas dalej? Kolejny etap i awans zawodowy. Po uzbieraniu niemałej kwoty w końcu możemy zacząć prawdziwy handel. Kojarzycie programy telewizyjne, w których kupuje się stary dom, remontuje i sprzedaje z zyskiem? Otóż od teraz robicie to samo! I macie pełną dowolność w działaniu. Im bardziej atrakcyjna będzie posiadłość, tym większy zysk osiągnięcie!

Chciałbym nadmienić, że House Flipper jest dopiero w fazie Beta, a twórcy cały czas pracują nad rozwojem produktu. Należy dodać, że podczas prac, nie jesteśmy ograniczeni limitem czasowym. Uważam, że wprowadzenie mechaniki bonusów za szybkie wykonanie działań byłoby motywujące. Nakłaniałbym również do urozmaicenia zadań początkowych. Aktualnie po wykonaniu jednego, dostajemy drugie. Nie mamy możliwości wyboru i bardzo tego brakuje. Ostatnią rzeczą są finanse. Zwracałem na to uwagę już wcześniej, dlatego można pomyśleć o możliwości zaciągnięcia kredytu. Taki niewielki dodatek, przyspieszyłby znacznie rozgrywkę do tej faktycznej i wyczekiwanej.

Dostając House Flipper do testów miałem mieszane odczucia. Nauczony doświadczeniem, wiedziałem że symulator, jakikolwiek by nie był, zapewne po krótkim czasie mnie znudzi. Sądziłem również, że nie da się wymyślić niczego interesującego w tak trywialnej dziedzinie życia. Troszeczkę się pomyliłem! Jeżeli szukasz odprężającej gry, która łączy zadania z pogranicza budownictwa oraz architektury wnętrz, to House Flipper będzie idealnym wyborem. Jest to produkcja z naprawdę ogromnym potencjałem na sukces!

GALERIA

TRAILER

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here