Z przyjemnością możemy Wam zakomunikować, że na Xbox One oficjalnie pojawiło się Kodi! Czym jest ta aplikacja oraz do czego służy, przeczytacie poniżej.

Pomiędzy Kodi i wirtualnym centrum rozrywki można postawić znak równości. To aplikacja, a lepiej chyba napisać środowisko, która umożliwia zestawienie wszystkich dostępnych mediów w jednym miejscu. Kodi służy do zarządzania wszelkiego rodzaju filmami, zdjęcia, podcastami i innymi plikami, które znajdują się w naszej lokalnej bazie danych. Jednak oprócz tego mamy dostęp do ogromnej ilości plików, znajdujących się w internecie. UI produktu jest bardzo przyjazne dla użytkownika i nie odrzuca skomplikowaniem – każda osoba chociaż trochę zaznajomiona z internetem, poradzi sobie z korzystaniem z niej. Oczywiście aplikacja jest całkowicie darmowa. Może być używana na wielu różnych systemach, takich jak: Linux, Windows, OSX, iOS, Android.

Należy pamiętać, że sama aplikacja nie dostarcza nam filmów ani muzyki. Możemy ją przekierować na Kodi i z poziomu programu zarządzać tymi plikami, ale musimy je wcześniej posiadać.

Czym jest Kodi
Wszystko zaczęło się około 15 lat temu. Xbox dawał wiele możliwości. Relatywnie tani sprzęt, dobre podzespoły oraz dostępność stacji dysków, pozwalały wykorzystywać urządzenie nie tylko do gier. Dzięki tym powodom powstał prototyp Kodi – Xbox Media Center. Niestety 27 maja 2010 roku developerzy stwierdzili, że na nowej wersji Xboxa aplikacja nie będzie rozwijana. Z tego powodu właśnie w 2014 roku zaszła zmiana nazwy i tak mamy Kodi.

Pewnego dnia Microsoft ogłosił, że wszystkie urządzenia z Windowsem powinny posiadać jakieś wspólne centrum zarządzania. Twórcy Kodi mieli nadzieję na rozwój swojej aplikacji, jednak stwierdzono, że migracja kodu będzie bardzo trudnym procesem i pomysł został porzucony. Co prawda twórcy nie mieli racji i we wrześniu 2016 roku Kodi pojawiło się w Windows Store. Jednak po tym wydarzenia, developerzy stwierdzili, że już na pewno nie ma szans na większy rozwój projektu, gdyż wspomniana wcześniej wersja i tak z trudem dostała się na sprzęty 32-bitowe. O jednostkach 64-bitowych i przerobieniu kodu na nie, można było pomarzyć.

Na szczęście również w tym momencie twórcy Kodi zbyt szybko wyrokowali i z pomocą Microsoftu udało się stworzyć wersję, która bez problemu obsługuje jednostki 64-bitowe. Lipiec 2017 roku to czas, w którym było całkiem realne, aby Kodi mogło stać się jedną i zunifikowaną aplikacją do zarządzania mediami w środowisku Windows. Około listopada 2017 roku zakończono wstępne pracę nad migracją aplikacji na Xbox.

Ważną rzeczą jest uświadomienie sobie faktu, że aplikacja jest dopiero w fazie rozwoju. Z tego powodu mogą zdarzyć się pewne błędy i niedogodności w jej użytkowaniu, gdyż niektóre jej części nie są jeszcze do końca zakończone poprawnie. Twórcy proszą użytkowników o wyrozumiałość. Oczywiście pracę nad rozwojem i ulepszaniem Kodi trwają i aplikacja będzie stawać się coraz lepsza. Z tego względu istnieją pewne ograniczenia. Dostęp do mediów jest realizowany wyłącznie z NFS://. Niestety nie ma jeszcze dostępu do Blu-Ray. Mogą wystąpić także pewne nieprawidłowości w funkcjonowaniu addonów. Developerzy zapewniają, że rok 2018 będzie zachwycający dla użytkowników Kodi!

źródło: klik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here