Google dominuje rynek cyfrowy pod wieloma względami i nikt z tym nawet nie próbuje dyskutować. Konsola Google może namieszać na rynku gier.

Według nieoficjalnych informacji udostępnionych przez Jasona Schreiera, Google planuje wypuścić sprzęt będący bezpośrednią konkurencją Playstation 5 i nowego Xboxa, którego nazwy nie będę nawet próbował wymyślać. Potwierdzeniem tych plotek może być fakt, że do ekipy Google dołączył Phil Harrison. Mężczyzna w przeszłości był silnie związany z Sony i Microsoftem.

Jason Schreier podkreśla, że Google nie jest nowicjuszem na rynku gier. Firma starała się na przykład wykupić Twitcha, co ostatecznie się nie udało. Przy wsparciu Google powstał Niantic odpowiedzialny za Pokemon GO. Teraz pora na naprawdę duży ruch.

Konsola Google miałaby funkcjonować na zasadzie strumieniowania danych – pliki gier znajdowałyby się w chmurze, a obraz byłby przesyłany do konsoli. Oczywiście nie jest to idealne rozwiązanie, ponieważ wymaga stabilnego łącza, najlepiej światłowodowego, więc byłby to sprzęt dla wygranych. Według plotek konsola ma pracować na systemie Android, co również nie każdego przekonuje – problemy smartfonów zna każdy.

Kiedy?

Póki co nie ma nad czym się rozwodzić, poczekajmy na jakiekolwiek oficjalne informacje. A biorąc pod uwage, że Playstation 5 ma pojawić się dopiero w okolicach 2021 roku, prawdopodobnie długo poczekamy na oficjalne zapowiedzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here