Jakiś czas temu w sieci pojawiły się informacje na temat nowej lokalizacji w PUBG. Na oficjalnym Twitterze gry mogliśmy zobaczyć zdjęcia nadchodzącej mapy, ale żadne inne konkrety nie były znane. Dzisiaj – akurat w Mikołajki – możemy przeczytać, że nowa miejscówka w Playerunknown’s Battlegrounds to mapa Miramar!

Dotychczas w tej świetnie rozwijającej się grze Battle Royal, mieliśmy możliwość korzystać jedynie z jednej mapy – Erangel. Stagnacja w każdej dziedzinie nie jest dobra na dłuższą metę, dlatego brak nowości przez długi czas mógł zgasić w graczach zapał do współzawodnictwa. Producenci postanowili stworzyć coś innego i różniącego się od aktualnej lokalizacji początkowej. Głównym motywem najnowszej mapy są pustynia i bezkresne pola. Developerzy podkreślają, że mapy będą się na tyle od siebie różnić, iż zmiana strategii oraz dotąd poznanych mechanizmów będzie obligatoryjna. Nowa mapa Miramar niesie za sobą spory powiew świeżości.

mapa Miramar

Zapoznajmy się z lokalizacjami, które przyjdzie nam eksplorować:

  • Los Leones – największe miasto na mapie Miramar. Zawiera liczne budynki, pełne skrytek, a co za tym idzie, możliwości znalezienia wymarzonego ekwipunku na początku gry.
  • El Pozo – miasto, w którym spotkamy się z dużymi rejonami przemysłowymi oraz przeznaczonymi do rozrywki. Będziemy mogli przetestować swoje umiejętności na arenie Luchador. Znajdziemy także rejony skierowane do graczy, lubiących motoryzacje i adrenalinę. Beczka śmierci będzie jednym z tych wyzwań.
  • Monte Nuevo – typ miasta, które było pod oblężeniem. Znajdziemy tu wysokie mury, które niegdyś miały chronić mieszkańców przed wrogiem, a teraz posłużą graczom i będą mogły zostać wykorzystane w ciekawych celach strategicznych.
  • Valle del Mar – miasteczko położone przy wodzie. Jedyną drogą łączącą to miejsce z lądem jest most. Innej drogi nie ma, dlatego pamiętajcie, że jest to najważniejszy punkt strategiczny regionu.
  • La Cobreria – stolica handlu Miramar. Miejsce zaoferuje graczom rozległe rejony do eksploracji, w tym również do znajdowania potrzebnego wyposażenia.Opuszczony sektor przemysłowy będzie idealnym miejscem do walki z przeciwnikami.
  • San Martin – w tym mieście poczujemy się, jakbyśmy byli w środku wojny. Po bokach znajdziemy wieże obserwacyjne, dlatego będziemy musieli trzymać się na baczności, aby nie paść ofiarą snajpierów. Z drugiej strony, snajperzy również nie powinni czuć się bezpieczni i bezkarni, gdyż wejście do wieżyczek będzie dostępne dla każdego.
  • Pecado – z racji obecności największego kasyna w regionie, to miejsce ciekawe dla turystów. Aktualnie z nieco innym przeznaczeniem. Osoby lubiące adrenalinę, będą mogły plądrować tereny areny i kasyna. Dla graczy bardziej ostrożnych przeznaczone są hotele, które znajdziemy pomiędzy wcześniej wspomnianymi miejscami.
  • Chumacera – kolejna lokalizacja o charakterze przemysłowym. Tym razem znajdziemy tutaj dużą i opuszczoną fabrykę. Wzdłuż długiej drogi napotkamy na wiele budynków mieszkalnych i komercyjnych. Jest to region pełen ciekawych rzeczy do znalezienia, jednak ich poszukiwane obarczone jest dużym ryzykiem!

Oczywiście nie są to wszystkie miejsca, jakie będziecie mogli zwiedzać na mapie. Ze wszystkimi zapoznacie się dopiero w grze, gdyż developerzy nie chcą zdradzać wszystkiego, co jest zrozumiałe. Coś, co zostało odkryte samemu, gwarantuje większą radość, zadowolenie i dumę niż coś, co zostało podane nam na tacy. Mapa Miramar będzie dostępna już w trakcie ostatecznych testów, przed wypuszczeniem PUBG 1.0.

źródło: link

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here