O całej sprawie informuje portal bezprawnik.pl. Jak donosi portal w mijającym tygodniu jeden z czytelników bezprawnika został wezwany na policję w sprawie zakupu konta Steam z grą. Mówimy tu o kontach z grą gdzie za 1 złotówkę zakupić mogliśmy znany i nowy tytuł, ale bez możliwości grania online. Ot co to samo konto było sprzedawane kilkuset użytkownikom Steam jednocześnie.

Powyższego bohatera przesłuchano w charakterze świadka. Chodzi o nielegalną sprzedaż oprogramowania na platformach Steam i PlayStation Network. Jak czytamy na stronie Bezprawnika:

Z doświadczenia wiemy jednak niestety, że od przesłuchania w charakterze świadka do postawienia zarzutów droga wcale nie jest aż tak daleka, jak mogłoby się wydawać. – redaktorka portalu bezprawnik.pl, Maja Werner.

Więc kto wie jak sprawa się zakończy. Czytelnik wspomnianego portalu twierdzi, że na owym allegrowiczu oferującym takie przedmioty ciąży zarzut naruszenia praw autorskich, a świadkowie wzywani są na przesłuchania w całej Polsce.

Będziemy sprawę bacznie obserwować i czekamy na rozwój wydarzeń. Mam nadzieję, że całe to wypożyczanie kont na allegro zniknie z sieci, a gracze sięgną po rozum do głowy i takich kont po prostu nie będą nabywać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here