Nintendo Switch wyparowało ze sklepów

Nikt chyba nie spodziewał się tak dużej popularności nowej konsoli Nintendo Switch . Ba! Swojego sukcesu nie było chyba pewne nawet samo Nintedo.

Sklepu obiecują, a klienci konsol nie mają. Tak w wielkim skrócie można podsumować sytuację, która ma obecnie miejsce m.in. w Stanach Zjednoczonych. Nintendo Switch jest tam tak popularne, że brakuje go na sklepowych półkach. Sprawą zainteresowało się nawet samo Wall Street Journal, które zapytało Nintendo dlaczego tyle czasu po premierze konsol w sklepach nadal brak.

W odpowiedzi Nintendo zauważa, że robią wszystko by zapewnić dostęp do swojej konsoli wszystkim zainteresowanym. Zwiększona została nawet produkcja konsoli już z myślą o okresie świątecznym. To jednak jest za mało, bo jak zauważają sami zainteresowani konsol w sklepach nadal brak.

Nintendo do chwili obecnej sprzedało 4.7 mln sztuk swojej nowej konsoli. Według szacunków, gdyby tylko towaru byłoby wystarczająco dużo liczba ta oscylowałaby koło 6.5 miliona. Samo Nintendo zakłada, że do końca marca 2018 roku sprzeda około 10 milionów sztuk swojej konsoli.

Oceń to!

1 0

Dodaj komentarz

Nigdy nie publikujemy Twojego maila. Wymagane pola zostały oznaczone *

Możesz użyć tych tagów HTML.

Przypomnij hasło

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.