Dokaładnie 3 sierpnia 2016 w dystrybucji cyfrowej pojawiła się niepozorna gra studia Team 17 Software. Overcooked! z izomerycznym rzutem okazał się strzałem w dziesiątkę i sprzedał się na tyle dobrze, że twórcy postanowili wydać drugą część gry. Zapraszam do recenzji Overcooked 2: Rozgotowani.

Overcooked 2 to podobnie jak pierwsza część tytuł przeznaczony do kanapowej zabawy dla czterech graczy. Naszym zadaniem jest zarządzać kuchnią tak, aby nasi goście – klienci – byli zadowoleni i przede wszystkim najedzeni. Pozornie brzmi to śmiesznie, ale uwierzcie mi, że zabawa wymaga współpracy, sprawnych rąk, skupienia i jeszcze raz współpracy. Pewnie zapytacie czy da się grać w pojedynkę. Jasne, że tak. Nie liczcie jednak na to, że solo dużo tu zdziałacie. Twórcy niby pomyśleli o tym, że niektórzy będą chcieli grać w trybie singleplayer i w takiej formie zabawy oddają nam do dyspozycji dwóch kucharzy, jednakże wraz z kolejnymi etapami będzie nam naprawdę ciężko…

W tym miejscu warto zwrócić uwagę, że studio Team 17 Software nie chciało znacząco zmieniać tego co dobre. W efekcie otrzymujemy dopieszczoną i bardziej rozbudowaną formułę pierwszej części. I dobrze. Zmienianie na siłę tego co graczom się podobało nie wychodzi na dobre. Pierwszą różnicą względem Overcooked! są dania. Tym razem mamy do czynienia z bardziej złożonymi przepisami. By móc je przygotować częściej musimy sięgać po różnego rodzaju sprzęty takie jak mikser czy piekarnik. Nowością jest też możliwość podawania sobie produktów. Tym razem gdy na naszej drodze stanie przeszkoda mamy możliwość rzucenia owego składnika do naszego współgracza.

Overcooked 2: Rozgotowani daje nam możliwość rozgrywki kanapowej jak i online. Tryb sieciowy to nic innego jak zabawa z innymi poprzez Internet. Ta funkcja przydaje się gdy w domu nie ma osoby, która chce z nami rozegrać kilka partyjek. Zabawa w sieci podzielona jest na rywalizację i współpracę. Rywalizacja to nic innego jak dwa zespoły, które walczą o jak największą liczbę punktów. Współpraca to klasyczne zarządzanie kuchnią.

PRZEGLĄD RECENZJI
Ocena
85 %
Poprzedni artykułDemo FIFA 19 – wrażenia
Następny artykułAssassin’s Creed Odyssey jest już gotowe!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here