1. Portal gamingbolt.com rozmawiał z analitykiem IDC na temat konsoli Playstation 5 i sprzedaży konsol Playstation 4. Prawdopodobnie jeszcze trochę poczekamy.

Konsola PS3 pojawiła się na rynku w roku 2006 i dominowała go aż do czasu, gdy zadebiutowała obecna generacja konsol w roku 2013. Cieszyliśmy się nią zatem długie 7 lat. Zgodnie z informacjami, które dostarcza gamingbolt, na PS4 będziemy skazani jeszcze dłużej.

Analityk IDC, Lewis Ward, uważa, że premiera next-genów nastąpi w okolicach 2021 roku. Czas obecnej generacji prawdopodobnie wydłuży się dzięki produktom przejściowym, czyli PS4 Pro i Xbox One X, które są zbyt słabe, by zrewolucjonizować rynek gier wideo, a tym samym zbyt mocne, by stawiać je w jednym szeregu z produktami wypuszczonymi na rynek cztery lata temu. Jest to jednak tylko prognoza wynikająca z obserwacji sytuacji w branży.

Kiedy ujrzymy następcę?
Ewolucja Playstation

Zapytany o rekordową sprzedaż Playstation 4, Ward odpowiedział, że jego zdaniem w 2019 roku sprzedany zostanie stumilionowy egzemplarz tej konsoli. Będzie to spore osiągnięcie, jednak nadal brakować będzie ponad pięćdziesięciu milionów sztuk, by dogonić legendarne już Playstation 2. Konsola ta rozeszła się w ponad 155 milionach egzemplarzy na całym świecie.

Jakie nastroje?

Prognoza ta może być odebrana dwojako. Z jednej strony posiadacze obecnej generacji konsol mogą się cieszyć – ich sprzęt udźwignie wszystkie produkty AAA w ciągu najbliższych czterech lat. Z drugiej, będziemy musieli czekać długie cztery lata, zanim przejdziemy kolejną rewolucję w branży. Playstation 5 i konkurencyjny dla tej konsoli Xbox będą z pewnością czymś, co znacznie wpłynie na rozwój rynku gier wideo.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here