Cyberpunk 2077 wywołał liczne dyskusje w sieci. CD Projekt Red korzystając z wielkiego zainteresowania społeczności, ujawnia kolejne informacje.

Cyberpunk 2077 to naprawdę dobrze wyglądająca gra. Tyle możemy przynajmniej stwierdzić po trailerze. Deweloper zapowiadał, że w grze nie pojawią się żadne ekrany ładowania, a to oznacza, że trzeba będzie renderować masę obiektów w czasie rzeczywistym. W związku z tym wśród graczy pojawiło się pytanie – czy gra na pewno będzie działać na Xbox One Czy Playstation 4?

Na to pytanie odpowiada Patrick Mills, projektant zadań pracujący dla CD Projekt Red.

Słyszałem, że wiele osób o to pyta. […] Celujemy w obecną generację. Celujemy w Xbox One, PS4 i oczywiście PC.

To, w co celują producenci to jedno, ale czy tak potężny tytuł uda się dobrze zoptymalizować na niezbyt mocne konsole obecnej generacji? Patrząc przez pryzmat chociażby Horizon Zero Dawn, możemy być pewni, że da się wydać piękną grę PS4. Pytanie jednak, czy CDP poradzi sobie z optymalizacją swojego produktu? Nalezy pamiętać, że gra musi działać równie dobrze na konsoli Sony jak i Microsoftu. Ponadto dobrze byłoby, aby nie wyglądała jak niepełny produkt względem wersji PC. Pozostaje nam zaufać twórcom Wiedźmina i czekać na ogólnodostępny gameplay z Cyberpunk 2077.

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here