Problemy z Xbox One X to nie wina sprzętu

W ciągu pierwszych dni od premiery najnowszej konsoli Xbox One X, w świecie graczy pojawiły się informacje o „uceglaniu” sprzętu. Przyczyną jest najprawdopodobniej źle podpięty przewód zasilający, nie zaś, jak do tej pory sądzono, zła konfiguracja sprzętowa konsoli.

Niecały tydzień temu odbyła się premiera Xbox One X, konsoli stanowiącej, podobnie jak PS4 Pro, pomost pomiędzy obecną, a nadchodzącą generacją sprzętu dla graczy. Niestety niedługo po niej, na jaw wyszły spore problemy ze sprzętem Microsoftu. Wielu graczy skarżyło się, że niedługo po uruchomieniu, konsole wyłączały się, często nie dało się ich ponownie włączyć. Okazuje się, że to wcale nie wtopa ze strony amerykańskiego giganta. Prawdopodobnie wina leży po stronie użytkowników.

Zgodnie z wynikami internetowego śledztwa, Xbox One X ma problemy z działaniem z powodu źle podłączonego przewodu zasilającego. Zdarza się, że przewód był wpięty zbyt płytko, w wyniku czego konsola uruchamiała się, lecz po pewnym czasie przestawała działać. Inna teoria mówi o wadliwym przewodzie, co i tak jest znacznie lepszą wiadomością, niż wadliwy procesor czy inny komponent znajdujący się wewnątrz obudowy.

Ponadto Microsoft zaleca korzystanie z listw przeciwprzepięciowych, które potrafią ocalić różnego rodzaju sprzęty przed niespodziewanym skokiem napięcia. Wydatek nie jest specjalnie duży, ale warto zastanowić się nad takim zakupem. Być może część problemów z Xbox One X to nie tylko wadliwy przewód czy użycie zbyt małej siły do jego podłączenia, lecz problemy z siecią elektryczną, które można wyeliminować stosując specjalistyczną listwę? Ciężko teraz wyrokować, jednakże dla czystego sumienia polecam zainwestować w taki sprzęt.

Xbox One X

Xbox One X to najmocniejsza konsola, która do tej pory ujrzała światło dzienne. Za komputer o podobnym parametrach musielibyśmy zapłacić około dwa do dwóch i pół raza więcej, niż wyniósłby nas zakup najnowszego produktu Microsoftu. W dniu premiery konsola została wyceniona na 499$, w Polsce jest to natomiast około 2100 złotych. Jeżeli zależy wam na dużej wydajności, z pewnością warto zainwestować w konsole międzygeneracyjne. Nie wiemy przecież nic na temat dziewiątej generacji konsol.

Oceń to!

0 0

Dodaj komentarz

Nigdy nie publikujemy Twojego maila. Wymagane pola zostały oznaczone *

Możesz użyć tych tagów HTML.

Przypomnij hasło

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.