Return of the Obra Dinn będzie mocno nietypowe.

Znany z z ciepło przyjętego Papers, Please Lucas Pope, od wielu lat pracuje nad nową grą, ale wygląda na to, że już wkrótce zapoznamy się z jego nowym dziełem. Już jesienią tego roku premierę mieć będzie Return of the Obra Dinn w wersji na PC i Maca.

Return of the Obra Dinn będzie pierwszoosobową przygodówką. Rozgrywka skupi się na eksploracji otoczenia i rozwiązywaniu zagadek logicznych. Uwagę zwraca zwłaszcza mocno nietypowa oprawa graficzna, lecz warto też przyjrzeć się ciekawie zapowiadającej się fabule.

W 1802 roku statek kupiecki Obra Dinn wyruszył z Londynu do Orientu, mając na pokładzie przeszło 200 ton cennego ładunku. Statek ten nie przybył do portu w Przylądku Dobrej Nadziei i uznany został za zaginiony. Co ciekawe, pojawił się on pięć lat później w pobliżu Falmouth ze zniszczonymi żaglami i bez jakiejkolwiek załogi. W grze wcielimy się w inspektora ubezpieczeniowego pracującego dla Kompanii Wschodnioindyjskiej, którego zadaniem będzie zbadać tajemniczą sprawę i oszacować straty. W grze pojawi się możliwość odtwarzania ostatnich chwil zaginionych marynarzy, co pomoże nam w śledztwie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here