Aktualizacja World of Story przyniosła długo oczekiwane wejście Rimworlda w stan bety po prawie pięciu latach rozwoju w alphie. Twórca gry Tynan kazał nam długo czekać, jednak trzeba przyznać, że obecny efekt jest co najmniej satysfakcjonujący.

Co więcej sama beta ma być stosunkowo niedługa i bez znaczących rewolucji. Oznacza to, że możemy powoli zacząć się przygotowywać na pełną premierę, która powinna nastąpić raczej wcześniej niż później, sam Tynan twierdzi, że Rimworld znajduje się obecnie na ostatniej prostej. Sam update 18 niesie za sobą szereg znaczących zmian i dziesiątki niewielkich usprawnień.

Szczególnie dużo uwagi przeznaczono na zmiany związane z narracją w rozgrywce. Na mapie pojawiły się klimatyczne nazwy regionów, walka również dorobiła się elementu narracyjnego. Za pomocą dziennika walki będziemy mogli prześledzić starcia krok po kroku aby sprawdzić co dokładnie miało miejsce.

Ponadto dodano tornada, uderzenia meteorytów, naturalnie występujące jaskinie, nowe zadania, bronie, rozbudowano drzewko technologiczne. Zbyt dużo tych wszystkich zmian aby je tutaj wymienić ale zainteresowanych zapraszam tutaj, gdzie znajdziecie pełną listę zmian.

Chociaż na ten update czekać musieliśmy aż pół roku to jednak zdecydowanie widać, że twórcy nie próżnowali a aktualizacja jest jedną z największych jeśli nie największą do tej pory.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here