Jeśli jeszcze nie kupiliście konsoli Xbox one X, jest sześć powodów aby tego nie robić.

 1. Cena
  Nie wystarczy napisać że 2100zł (500€) to sporo pieniędzy jak na konsole do gier, bo jest to oczywiste. Jednak porównując to z ceną, PC przystosowanym do grania w pełnym 4k, jest sporo mniejszym wydatkiem. Na Xbox One S możecie zagrać w większość gier co na wyżej wymienionych platformach w pełnym 1080p, oraz kosztuje połowę tego co projekt skorpio. Potrafi też odtwarzać filmy Blue-ray 4k i rożne media z Amazona czy Netflixa.
 2. Nie masz telewizora 4k.
  Jest wielka burza medialna, że Xbox one X wyniesie granie na konsolach do prawdziwego 4k. Jak na razie jedyną grą w natywnym 4k jest Forza Motorsport 7, bez żadnych ulepszeń czy podkręcania rozdzielczości. Nie wszystkie gry osiągną taki poziom, lecz jeśli tak się stanie, zachwycą nas pięknem obrazu. Jednak jeśli nie posiadasz telewizora 4k tracisz całkiem sporo. Będzie można dalej doświadczyć polepszonych detali lub tekstur, oraz można używać 1440p mnitora PC. Grając w 1080p można nadal sporo doświadczyć. Podsumowując, cena Xbox one x, oraz o ile podnosi jakość tekstur w porównaniu do Xbox one S, warto wyrzucić 2100zł? Dalej ten drugi jest lepszym wyborem.
 3. Nie ma zbyt wielu nowych gier, jeszcze…
  Jako część rodziny Xbox, wszystkie konsole Xbox one x graja w te same gry, z tą różnicą że troszkę lepiej. To nie jest złe, że nie ma gier na wyłączność dla nowej konsoli. Na chwilę obecną Forza Motorsport 7 wykorzystuje w pełni możliwości nowej konsoli. Nowe tytuły nie są jeszcze zapowiedziane, a ogrywanie odgrzewanych kotletów z podkręconą grafiką do 4k jak Halo 5 czy Gears of War 4 jest średnim pomysłem. Tym bardziej że prawdopodobnie już większość w nie grała na konsolach xbox one nim jeszcze były podkręcone.
 4. Jeśli czekasz na dobrą ofertę, jeszcze długo poczekasz
  Konsola została dopiero co wydana i jeśli interesuje Cię lepsza oferta, musisz uzbroić się w cierpliwość. Za chwilę święta, a nie zapowiada się aby ceny poszły w dół. Xbox one X sprzedaje się świetnie, znika z półek i sklepy nie mają jeszcze zastojów na magazynach aby je pilnie opróżniać. Bardzo prawdopodobnie cena 2100zł za konsole zostanie z nami jeszcze na długo.
 5. Aktualnie posiadasz Xbox One s
  Jeśli jesteś posiadaczem tej konsoli, czy na prawdę potrzeba ją wymienić na lepszą? One S odtwarza wideo 4k oraz Blue-ray oraz wspiera technologię HDR w grach. One X to nie zwyczajny upgrade konsoli, to kolejne urządzenie i spory wydatek, tym bardziej jeśli posiadasz inna konsolę oraz nie masz telewizora 4k.
 6. Kinect
  Jeśli posiadasz kamerkę Kinect, to przy próbie podłączenia do nowej konsoli czeka Cię nie miła niespodzianka. Xbox One X nie wspiera tej kamerki tak jak jej starszy brat One S. Przeszkodę da się pokonać, kupując przejściówkę (TAK PRZEJŚCIÓWKĘ, chyba zbytnio zapatrzyli się na kolegów z Appla) za 40$. Niby to nie zbyt wiele, ale zwiększa koszta konsoli aby można było cieszyć się Dance Central lub innymi grami na Kinecta. Podsumowując, jeśli posiadasz One S to zakup nowej konsoli powinien stanąć pod jeszcze większym znakiem zapytania.

3 KOMENTARZE

 1. Strona Pro-Playstation… dajcie sobie siana z tym hejtem na Xboxa. Z pewnością więcej zdecydowanie lepiej kupić XoX niż to badziewie PRO które czasem nie daje rady w 1080p…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here