Bycie Simsem nie należy do najłatwiejszych. Ciągła gonitwa za pieniądzem, praca, przyjaciele, nocne życie. Wszystko to – jeżeli idzie po myśli naszego Simsa – może jednak dać mu wiele radości i pełnię szczęścia. Nie! Moment… do pełni szczęścia czegoś jednak brakuje. Właśnie! Gdzie są zwierzęta? Electronic Arts zauważyło problem i wydało The Sims 4: Psy i Koty!

Psy i Koty to bez wątpienia jeden z najlepszych dodatków do The Sims 4 z zupełnie nowym trybem zabawy – stwórz zwierzaka. Tryb ten oferuje ogromną ilość kotów i psów, oraz umożliwia mieszanie ras. To właśnie w tym miejscu poczuć się możemy trochę niczym Bóg. Praktycznie nie ma tu żadnych ograniczeń podczas tworzenia „nowego” zwierzaka. Możemy mu nadać niestandardowe uszy, nos, oczy itp. Mamy całkowitą kontrolę nad tym jakiej maści będzie nasz kot czy pies. W samym edytorze spędzicie zapewne kilka ładnych godzin, bo możliwości tu nie ma końca.

The Sims 4: Psy i Koty

Chociaż sam edytor to tylko kawałek tortu, to prawdziwa zabawa zaczyna się w samej rozgrywce. To tu każda decyzja przekłada się na losy i samopoczucie naszego Sima. Tak jak nasz bohater wymaga różnego rodzaju interakcji tak samo o dobre relacje na linii nasz Pan czy Pani, a zwierzę czy zwierzę, a zwierzę również musimy zadbać. Podobnie jak Simy, nowi przyjaciele naszych kudłaczy mają swoje cechy osobowości. Jedne mogą być zabawne, a inne zaś nieśmiałe. Dzięki temu gra nie staje się monotonna i nudna. Sama opieka nad zwierzętami jest tu trudniejsza niż Wam się może wydawać. Na każdym etapie gry nasz zwierzak potrafi zaskakiwać i uczyć się nowych zdolności.

Psy i Koty oferują również przeogromną gamę nowych mebli i akcesoriów dla naszych pupili. Powiedzmy, że mamy kota. Warto byłoby posiadać w domu wskaźnik laserowy. Nie ma żadnego problemu, w grze takowy znajdziemy. Chcesz nauczyć psa aportowania? Uno problemo. Kup w sklepie piłkę i działaj! Jeżeli nie zapewnimy wystarczającej zabawy naszym zwierzakom, te będą gotowe wyjść z domy i grzebać w śmieciach sąsiada. To negatywnie wpłynie na nasze relacje z kolesiem zza płotu.

The Sims 4: Psy i Koty

W grze pojawiła się nowa dzielnica – Brindleton Bay. Jest to wyjątkowe miasteczko położone na plaży. Widoki i dźwięki okolicy doskonale odzwierciedlają życie w sennym miasteczku przy plaży. Topograficzne ukształtowanie terenu sprawia, że wielogodzinne spacery z naszymi pupilami są tu czystą przyjemnością.

The Sims 4: Psy i Koty

W The Sims 4: Psy i Koty pojawiła się również zupełnie nowa praca – weterynarz. Do tej jednak nie idzie dostać się w standardowy sposób, poprzez ogłoszenia w gazecie czy Internecie. By móc zostać weterynarzem konieczny jest zakup kliniki weterynaryjnej. Wydatek ten jednak może okazać się zbyt kosztowny dla wielu graczy. Jeżeli jednak zdecydujemy się na zakup to będziemy musieli dbać o swoją firmę. Zatrudniać nowych pracowników. Czy leczyć różnego rodzaju choroby, które dopadły zwierzaki w okolicy. Czego się jednak nie robi dla dobra zwierząt?

Gra nie jest jednak wolna od błędów. Podczas rozgrywki zdarzyło się, że stworzony prze zemnie piesek wszystkiego się bał. Nie potrafiłem sobie poradzić z tym problemem. Na nic zdawały się próby zabawy z moim pupilem. Ostatecznie zmuszony byłem uruchomić nową rozgrywkę. W klinice też zdarzyły się wpadki. Np. pies, który przyszedł do mnie w pewnym momencie stanął na dwóch łapkach i skręcił się niczym makaronowy świderek. Są to jednak drobne problemy techniczne, które bardziej powodują banana na naszej twarzy niż wywołują frustrację.

GALERIA

WIDEO

WYMAGANIA SYSTEMOWE

  • Rekomendowane: Intel Core i5 4570 3.2 GHz/AMD Athlon X4 3.7 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650 lub lepsza, 18 GB HDD, Windows 7/8/8.1/10 64-bit
  • Minimalne: Intel Core 2 Duo 1.8 GHz/AMD Athlon 64 4000+ 2.0 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB GeForce 9600M/Radeon HD 3650 lub lepsza, 3 GB HDD, Windows Vista(SP2)/7(SP1)/8/8.1/10

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here