Najnowsze wideo Days Gone zostało zatytułowane Walka o przetrwanie i dokładnie opisuje charakterystykę poszczególnych typów Świrusów – ludzi skażonych wirusem podczas pandemii.

Days Gone | #3 | PS4

Nawet jeśli któryś z nich zaprosi Cię na kolację, zastanów się dobrze dwa razy, czy na pewno nie masz innych planów. 🤚 Kiedy zaprasza świrus, nigdy nie wiadomo, czy to nie Ty będziesz jedzony! 😬Zamów Days Gone już dziś ⏩ bit.ly/DG-52

Opublikowany przez PlayStation Polska Wtorek, 5 lutego 2019

Rojaki, to Świrusy, które gracze będą spotykać najczęściej na swojej drodze. Ich nazwa pochodzi od sposobu ich przemieszczania, ponieważ robią to głównie w grupach, po dwa lub trzy, bardzo rzadko samotnie. Mogą również występować w ogromnych  hordach, które wydają się poruszać i działać jak jeden organizm. Traszki natomiast to stworzenia oportunistyczne, które atakują tylko wtedy, gdy Deacon ma niski poziom zdrowia lub gracz wkroczy omyłkowo na ich teren. Kolejnym typem Świrusa są wyjce, których uwagi lepiej nie ściągać, ponieważ mogą zaalarmować całą hordę. Najgroźniejszym zakażonym jest Łamacz, a spotkanie go na swojej drodze będzie skutkowało ciężką i długą walką.

Broń i odpowiednie umiejętności będą kluczowe, aby przetrwać w tym trudnym i surowym świecie. Spalić gniazdo Świrusów będzie można przy pomocy koktajli mołotowa lub kuszy strzelającej bełtami, stworzonymi przez gracza w terenie. Podczas strzelaniny, bardzo ważne będzie wykorzystanie bojowego skupienia, mogącego dać przewagę konieczną do przetrwania, pozwalającego skoncentrować się na celu i oddaniu śmiertelnego strzału. W Days Gone na wszystkich graczy czekają różnorodni przeciwnicy, od snajperów, próbujących zlikwidować Deacona spomiędzy drzew, po wilki szukające łatwego łupu.

W Days Gone, gracze wcielają się w byłego członka gangu motocyklowego, Deacona St. Johna – włóczęgi i łowcy nagród. W świecie zniszczonym przez światową pandemię, główny bohater porzuca „bezpieczne” obozowiska tych, którym udało się przeżyć i wyrusza szukać szczęścia na zniszczonych, opustoszałych drogach Oregonu. Tłem Days Gone są wulkaniczne i zniszczone tereny Północno-Zachodniego Wybrzeża USA, gdzie na graczy czeka świat opanowany przez zdegenerowanych ludzi, znanych jako Świrusy. Opustoszałe tereny będą prawdziwą areną walk o zapasy, zaopatrzenie, a przede wszystkim o powód, by dalej żyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here