Wiedźmin z rana jak śmietana.

wiedźmin RPG

Czujecie pustkę po ukończeniu Dzikiego Gonu? Czy może po prostu jesteście spragnieni kolejnej dawki świata Wiedźmina? Doskonale! Mamy dla Was świetną wiadomość. Prawdopodobnie już niedługo pogramy w Wiedźmińskie RPG, choć tym razem papierowe, zatytułowane The Witcher The Role-Playing Game. Cody Pondsmith, główny projektant R. Talsorian Games, wydawnictwa odpowiedzialnego za powstanie i wydanie systemu Cyberpunk 2020, potwierdził, że prace nad papierową wersją gry Wiedźmin zostały ukończone.

Choć grę zapowiedziano po raz pierwszy już w 2015 roku, to aż do dzisiaj nie mieliśmy pojęcia kiedy może nastąpić jej premiera. Najpierw przebąkiwano coś o roku 2016, ale dopiero teraz dostaliśmy potwierdzenie, że podręcznik jest już w drukarni. Premiera odbędzie się 2 sierpnia 2018 roku na stoisku R. Talsorian Games na GenConie, największym konwencie poświęconym grom planszowym i fabularnym w Ameryce Północnej. Papierowa wersja ma, początkowo, ukazać się w ograniczonej liczbie. Dodatkowo, dla osób spoza Ameryki planowana jest również wersja elektroniczna do kupienia, jak wyrazili się wydawcy, „wkrótce po lub jeszcze w trakcie trwania konwentu” na stronie DriveThruRPG. Jednakże, jeżeli wybieracie się na GenCon, to będziecie mieli okazję zagrać z twórcami systemu, ponieważ planują oni własnoręcznie poprowadzić kilka sesji Wiedźmina.

Pytanie zasadnicze brzmi: czy będzie polska wersja? Otóż tak. W lutym tego roku potwierdzono, że taka edycja się ukaże i będzie za nią odpowiedzialny wydawca Copernicus Corporation, znany m. in. z podręczników do systemu Dark Heresy 2. Andrzej Karlicki, redaktor naczelny wydawnictwa, potwierdza:

Copernicus Corporation będzie wydawcą polskiej edycji gry fabularnej „Wiedźmin”, która ukaże się w wersji papierowej (książka). Planujemy termin premiery polskiego wydania tej gry na nie później niż 12 miesięcy od ukazania się oryginalnej wersji angielskiej, wydanej przez R. Talsorian Games.

Jak ten cały papierowy Wiedźmin wygląda?

Amerykański wydawca podręcznika podzielił się z nami przykładową stroną. Rzecz jasna, grafiki pochodzą z gry komputerowej, lecz w tle możemy zauważyć cytat z opowiadania Ostatnie życzenie.

wiedźmin RPG

Wedle zapowiedzi, w Wiedźmińskim RPG będziemy mogli wcielić się we wszystkie znane postaci z Sagi Sapkowskiego. Zasady rozgrywki oparto na uniwersalnej mechanice Fuzion, znanej chociażby z poprzedniej gry Amerykanów, Cyberpunk 2020.

Stworzony system zawierać ma wszystkie niezbędne do zabawy narzędzia, włączając w to bestiariusz, czary, klątwy i ulubione przez fanów zestawy broni z wiedźmińskiego uniwersum. Do wyboru będą 4 grywalne rasy (ludzi, elfów, krasnoludów i wiedźminów) oraz 9 klas postaci (bard, rzemieślnik, przestępca, lekarz, mag, najemnik, kupiec, kapłan, wiedźmin). Każda z klas otrzyma unikalne drzewko rozwoju umiejętności.

Papierowy podręcznik doczeka się również papierowych „DLC”. Amerykański wydawca bez ogródek stwierdził, że to dopiero podstawowa wersja podręcznika, która z konieczności będzie ograniczona objętościowo do podstawowych składników, potrzebnych do rozpoczęcia przygody. Kolejne rasy, regiony, czy wyposażenie wraz z czarami zobaczymy w planowanych dodatkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here