Battle for Azeroth nadciąga!

world of warcraft battle for azeroth

Premiera World of Warcraft Battle for Azeroth już 14 sierpnia zatem Blizzard, zgodnie z tradycją, postanowił podarować fanom aktualizację, która stanowić będzie pomost pomiędzy rozszerzeniami. Najnowszy patch trafi na serwery już 17 lipca, lecz gracze z Europy powinni liczyć się z jednodniowym opóźnieniem. Czego możemy się spodziewać? Z pewnością po raz kolejny czeka nas „skurczenie” statystyk (w trakcie Legionu wartości zdrowia i obrażeń ponownie poszybowały pod niebiosa, migając nam przed oczami grubymi milionami) oraz nowy wątek fabularny, w ramach którego bohaterowie pożegnają się z artefaktami. Oczywiście zachowamy samą broń, ale straci ona swoją moc. Część oferowanych przez „artefaktowy” oręż umiejętności pozostanie w grze na stałe, wbudowana w specyfikę danej klasy, choć z lekkimi modyfikacjami. Przykładowo, Płomienie Feniksa staną się zwyczajnym zaklęciem w arsenale magów ognia.

Zmian doczekamy się także w ramach profesji. Przepisy z każdego rozszerzeń zostały podzielone na osobne kategorie, rozwijanie niezależnie od siebie. Dzięki temu, ewentualne zaległości z Legionu, nie będą utrudniać nam założenia nowej, epickiej zbroi z Battle for Azeroth. Postawiono też zrezygnować z pierwszej pomocy, zaś wyrabianie poszczególnych medykamentów spadło na barki wyspecjalizowanych rzemieślników: krawiec będzie mógł produkować bandaże, zaś alchemik odtrutki.

Wielbiciele PvP również doczekają się czegoś dla siebie. Zniknie podział na serwery PvP i PvE, zaś uruchomienie ewentualnej zgody na PvP zależeć będzie od graczy, którzy będą mogli przełączać się między trybami PvP i PvE przy każdej wizycie w stolicy danej frakcji. Dosyć kontrowersyjnym wydaje się fakt, iż osoby decydujące się na bardziej agresywną zabawę zyskiwać będą więcej doświadczenia od swych bardziej pacyfistycznych kolegów. Ci, którzy dobiją do 120. poziomu, będą się cieszyć z lepszych nagród za world questy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here