Władca Pierścieni to jedna z podstawowych rzeczy jaki każdy fan fantasy powinien znać. Książki i filmy powinny być podstawą biblioteczki zapaleńców. Historia prezentowana przez Tolkiena jest ponadczasowa. Oprócz treści prostej, obrazującej toczącą się przygodę, przekazuje również wiele metaforycznych znaczeń. Sam złapałem się nad tym, że oglądając film w dzieciństwie inaczej podchodziłem do przedstawionej fabuły. Po przeczytaniu książki w dorosłym życiu i obejrzeniu ponownie filmu, spojrzałem na tą produkcję z innej strony.

Jak podaje portal Variety, trwają rozmowy pomiędzy Warner Bros Television a Amazon Studio, których tematem przewodnim jest produkcja serialu opartego na dziele Tolkiena – Władca Pierścieni. Niestety negocjacje są na bardzo wczesnym etapie i nie ustalono jeszcze żadnych konkretów. Jeśli te dwie firmy doszłyby do porozumienia, to serial ujrzelibyśmy na platformie Amazon.

Ostatni czas obfituje w ekranizacje klasycznych dzieł literatury fantasy. Jakiś czas temu doszły do nas wieści, że Netflix ma wypuścić serial, bazujący na opowieściach Andrzeja Sapkowskiego o Wiedźminie. Jednak tak jak w przypadku Władcy Pierścieni, tak i tu nie znamy żadnych konkretów.

źródło: klik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here